Divadelní ateliér
V programech Divadelního ateliéru se věnujeme především improvizaci, krátkým etudám, práci s rolemi a prostorem i prvkům tvůrčího psaní, díky kterým je možné zapojit jiné stránky osobnosti pro komplexnější projev. Během lekcí se dotkneme také hlasových technik, výtvarné dramatiky, práce s rekvizitami a kostýmem a prvků scénografie.
Skrze Eko Artefiletické a dramaticko-výchovné techniky se rozvíjí fantazie, obrazotvornost, smyslové vnímání, pozornost, fyzické já, řeč, emocionální cítění a kreativní i kritické myšlení. Díky osobnímu prožitku a artefiletickému procesu je možné zkušenost s tvorbou uchopit emocionálně, tělesně, mentálně, ale i sociálně. Účastník si v podstatě může zažít různé role, situace a reakce na ně v bezpečném prostoru. Jak řekl J. A. Komenský, divadlo je příprava hrou na životní situace.
Dramaticko-výchovné metody rozvíjejí mimo uměleckého a kreativního vnímání také vnímání sociální. U člověka se tedy posiluje i princip spolupráce, práce s hranicemi, pravidla sociálního soužití, jenž se projevuje také v prevenci sociálně patologických jevů. Prostřednictvím reflektivního dialogu se lidé učí vyjadřovat své názory, pojmenovávat prožitky a pocity, empaticky vnímat druhou osobu. Velmi přínosná je také práce s emocemi, jejich ventilací, rozpoznáním, pojmenováním a zdravým projevením se. Lze se tak naučit i určitou formu psychohygieny.
PROGRAMY NA ŠKOLNÍ ROK 2020/2021